Форма входу

Пошук

Календар

«  Липень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 08.07.2025, 22:55
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Предмет бухгалтерського обліку

Головна » 2009 » Липень » 26 » Господарські процеси
Господарські процеси
11:12

Кредиторів, заборгованість яких виникла у зв'язку з купівлею у них матеріальних цінностей, називають постачальниками, а кредиторів, яким підприємство має за нетоварними операціями, - іншими кредиторами.

Позики - це отримані від інших організацій позики під векселі та інші зобов'язання, а також кошти від випуску та продажу акцій та облігацій організації. Позики, отримані на строк до 1 року, називають короткостроковими, а на термін більше 1 року - довгостроковими.

Склад джерел формування майна організації представлений Зобов'язання по розподілу включають заборгованості робітникам і службовцям по заробітній платі, органам соціального страхування і податковим органам по платежах до бюджету. Вони з'являються у зв'язку з тим, що момент виникнення боргу не збігається з часом його сплати. Зобов'язання за розподілом за своїм економічним змістом істотно відрізняються від інших залучених коштів, тому що утворюються шляхом нарахування, а не надходять з боку.

Господарські процеси. Основними господарськими процесами промислової організації є процеси постачання, виробництва та реалізації продукції. Ці процеси складаються з окремих господарських операцій, змістом яких є рух коштів, зміна однієї форми засобів іншої. Наприклад, при реалізації готової продукції кошти підприємства міняють товарну форму на грошову.

У організації можуть бути й інші господарські операції (з ремонту основних засобів, капітального будівництва та ін), проте основний зміст її роботи складають процеси постачання, виробництва та реалізації продукції, які пов'язані між собою, доповнюють один одного і є об'єктами бухгалтерського обліку.

Основні правила ведення бухгалтерського обліку визначені Федеральним законом «Про бухгалтерський облік» і Положення по веденню бухгалтерського обліку та бухгалтерської звітності в Російській Федерації. Ці правила такі.

Обов'язковість подвійного запису господарських операцій на рахунках робочого плану рахунків, що складається на основі Плану рахунків, що затверджується Мінфіном РФ.

Облік об'єктів обліку здійснюється в рублях і російською мовою. Первинні облікові документи, складені іншими мовами, повинні мати порядковий переклад на російську мову.

У бухгалтерському обліку поточні витрати на виробництво продукції, виконання робіт і надання послуг здійснюються окремо від витрат, пов'язаних з капітальними й фінансовими вкладеннями.

Обов'язковість документування господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені в момент здійснення господарських операцій або одразу після закінчення операції. Вони повинні містити обов'язкові реквізити і складатися за типовими формами або формами, що затверджується керівником організації. Керівник також затверджує правила документообігу і технологію обробки облікової інформації.

Для систематизації та накопичення інформації, що міститься в облікових документах, використовуються облікові регістри, форми яких розробляються Мінфіном РФ, органами, яким надано право регулювання бухгалтерського обліку, федеральними органами виконавчої влади або самою організацією при дотриманні ними загальних методичних принципів бухгалтерського обліку. Зміст регістрів бухгалтерського обліку та внутрішньої бухгалтерської звітності є комерційною таємницею.

Об'єкти обліку підлягають оцінці в грошовому вираженні.

Оцінка майна, придбаного за плату, здійснюється шляхом підсумовування фактично зроблених витрат на його покупку; майна, отриманого безоплатно, - за ринковою вартістю на дату оприбуткування; майна, зробленого в самій організації, - за вартістю його виготовлення.

Застосування інших методів оцінки допускається у випадках, передбачених законодавством Російської Федерації, а також нормативними правовими актами Мінфіну РФ і органів, яким надано право регулювання бухгалтерського обліку.

Обов'язковість проведення інвентаризації майна та зобов'язань.

Переглядів: 5987 | Додав: elismarv | Теги: Організацій, Підприємство, Інші | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: