Форма входу

Пошук

Календар

«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 08.07.2025, 18:46
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Предмет бухгалтерського обліку

Головна » 2009 » Серпень » 12 » Окремо виділені позабалансові рахунки
Окремо виділені позабалансові рахунки
11:13

Організації можуть уточнювати зміст окремих з них, а також вводити додаткові субрахунки, виключати чи об'єднувати.

Слід мати на увазі, що організація не зобов'язана використовувати всі синтетичні рахунки, наведені у Плані рахунків. Вона вибирає ті з них, які їй дійсно необхідні. Наприклад, якщо організація випускає один вид продукції або надає один вид послуг, то всі витрати можна вважати прямими і в цьому випадку відпадає необхідність у використанні рахунків 25 «Загальновиробничі витрати» і 26 «Загальногосподарські витрати».

Порядок ведення аналітичного обліку встановлюється підприємством виходячи з положень Інструкції із застосування Плану рахунків та нормативних актів з окремих розділів обліку (обліку основних засобів, матеріалів тощо).

Нові господарські освіти (наприклад, малі підприємства) можуть користуватися робочими планами рахунків, в яких істотно скорочується кількість застосовуваних рахунків.

В єдиному Плані рахунків рахунку згруповані у вісім розділів. Окремо виділені позабалансові рахунки. Основою угруповання рахунків по розділам є економічні особливості враховуються об'єктів. У кожному розділі відображені економічно однорідні види майна, зобов'язань і господарських операцій. Розташовані розділи в певній послідовності, відповідно до характеру участі майна в його кругообігу. Спочатку відображені розділи з рахунками майна, необхідного для виробничого процесу (розділ I «Необоротні активи», розділ II - «Виробничі запаси»). Потім показані розділи з рахунками витрат виробництва, готової продукції і товарів, грошових коштів і розрахунків (III-VI розділи). Таким чином, у перших шести розділах згруповані рахунки майна і процесів у сферах виробництва та обігу. Майно відображено по розділам за принципом ліквідності - від важкореалізоване до легкореалізуемому.

У наступних розділах відбиті капітал і фінансові результати організації (VII, VIII розділи). Зобов'язання організації відображені в VI розділі.

Основна частина організацій здійснить перехід на новий План рахунків з 1 січня 2002 р. Для полегшення переходу на новий План рахунків наведемо результати порівняльного аналізу старого і нового Плану рахунків.

Порівняльний аналіз старого і нового Планів рахунків показує, що із старого в новий План рахунків 29 рахунків включені без зміни, змінені найменування 7 рахунків, змінено номери 11 рахунків та змінено найменування і номери рахунків 4.

Переглядів: 2251 | Додав: elismarv | Теги: Вміст, Необхідність, Синтетичні | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: