Форма входу

Пошук

Календар

«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 08.07.2025, 18:10
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Предмет бухгалтерського обліку

Головна » 2009 » Серпень » 15 » «Каса»
«Каса»
11:14

Помилково була складена наступна проводка: При перевірці записів на рахунках помилка була виявлена (дебетувати потрібно не рахунок розрахунків з оплати праці, а рахунок підзвітних осіб).

Для зняття помилкового запису неправильну проводку повторюють червоним чорнилом і записують її в облікові регістри.

Після цього складають правильну проводку: На рахунках ці суми будуть відображені в такий спосіб.

Спосіб «червоне сторно» застосовують для виправлення помилок і в тих випадках, коли кореспонденція рахунків не порушена, але перебільшена сума операції. Для виправлення такої помилки складають другу сторніровочную проводку на різницю між перебільшеною і правильною сумами операції.

Спосіб «червоне сторно» застосовується в бухгалтерському обліку не тільки для виправлення помилок, а й для коригування облікових даних за окремими рахунками.

Форма обліку визначається такими ознаками: кількістю, структурою і зовнішнім виглядом облікових регістрів, послідовністю зв'язку між документами і регістрами, а також між самими регістрами та у спосіб записи в них, тобто використанням тих чи інших технічних засобів. Отже, під формою бухгалтерського обліку слід розуміти сукупність різних облікових регістрів до встановленого порядку та у спосіб записи в них.

В даний час в організаціях найбільш поширені меморіально-ордерна, журнально-ордерна та автоматизована форми обліку. Склад облікових регістрів та послідовність запису в них при меморіально-ордерною формою обліку представлені При меморіально-ордерною формою обліку за даними первинних або накопичувальних документів складають меморіальні ордери, які записуються в реєстраційний журнал і потім в Головну книгу (регістр синтетичного обліку). Аналітичний облік ведеться в картках, записи в які роблять на підставі первинних або зведених документів. За даними синтетичних та аналітичних рахунків по закінченні місяця складають оборотні відомості, які звіряються між собою.

Меморіально-ордерна форма обліку відрізняється суворою послідовністю облікового процесу, простотою і доступністю облікової техніки, при ній широко використовуються стандартні форми аналітичних регістрів, лічильні машини, копіювальний спосіб реєстрації. Крім того, при ній легко здійснювати розподіл облікової роботи між кваліфікованими і менш кваліфікованими працівниками.

Недоліками меморіально-ордерної форми обліку є: У зв'язку з цим облік має порівняно низька пізнавальне значення, а для складання звітності доводиться робити вибірку і групування даних поточного обліку. В даний час меморіально-ордерна форма обліку застосовується у порівняно невеликих організаціях.

Основними особливостями журнально-ордерної форми обліку є: Журнали-ордери являють собою вільні аркуші великого формату із значною кількістю реквізитів. Відкриваються вони на місяць на окремий синтетичний рахунок або на групу синтетичних рахунків. Кожному журналу-ордеру привласнюється певний постійний номер. Як правило, журнали-ордери мають різну форму. Далі представлена форма журналу-ордера № 1 за рахунком 50 «Каса».

Запис у журнали-ордери проводять щоденно або безпосередньо з первинних документів, або з допоміжних відомостей, які служать для накопичення і групування даних первинних документів. У другому випадку в журнали-ордера записують підсумки допоміжних відомостей.

У журнали-ордери проводяться тільки кредитові записи того синтетичного рахунку, операції якого обліковуються в даному журналі.

Переглядів: 1457 | Додав: elismarv | Теги: Різниця, Помилок, Сукупність | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: