Форма входу

Пошук

Календар

«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 08.07.2025, 18:03
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Предмет бухгалтерського обліку

Головна » 2009 » Серпень » 18 » «Про бухгалтерський облік»
«Про бухгалтерський облік»
11:14

Сума кінцевих сальдо по активних і пасивних рахунках також повинна збігатися. Дані про початкові і кінцеві залишки по кожному синтетичному рахунку використовуються для складання бухгалтерського балансу.

Склад регістрів і порядок запису в них при спрощеній формі обліку представлені В даний час організаціям надано право самим обирати форму бухгалтерського обліку. На основі рекомендованих форм вони можуть розробляти свої оригінальні форми, вдосконалювати облікові регістри і створювати програми реєстрації та обробки при дотриманні загальних методологічних принципів, а також технології обробки облікової інформації.

Під організацією бухгалтерського обліку розуміють систему умов та елементів (складових) побудови облікового процесу з метою отримання достовірної та своєчасної інформації про господарську діяльність організації та здійснення контролю за раціональним використанням виробничих ресурсів і готової продукції. Основними складовими системи організації бухгалтерського обліку є первинний облік і документообіг, інвентаризація, План рахунків бухгалтерського обліку, форми бухгалтерського обліку, форми організації обліково-обчислювальних робіт, обсяг та зміст звітності.

Відповідно до Закону Російської Федерації «Про бухгалтерський облік» відповідальність за організацію бухгалтерського обліку в організаціях, дотримання законодавства при виконанні господарських операцій несуть керівники організацій. Керівники організацій залежно від обсягу облікової роботи можуть: Зазвичай ці функції виконує бухгалтерія або бухгалтер. У цьому випадку керівник повинен створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити обов'язкове виконання всіма підрозділами та службами, а також працівниками, які мають відношення до обліку, вимог головного бухгалтера в частині порядку оформлення та подання для обліку документів і відомостей.

Для забезпечення раціональної організації бухгалтерського обліку велике значення має розробка плану його організації.

План організації бухгалтерського обліку складається з наступних елементів: план документації і документообігу; план інвентаризації; План рахунків та їх кореспонденції; план звітності; план технічного оформлення обліку; план організації праці працівників бухгалтерії.

У плані документації вказується перелік документів для обліку господарських операцій і складається розрахунок потреби в бланках. При цьому організації можуть використовувати типові форми первинних облікових документів або застосовувати форми документів, розроблені самостійно. Після визначення потреби в бланках замовляють їх друкування в друкарні або роблять заявку на придбання, а при централізованому постачанні роблять заявку на їх отримання від вищестоящої організації.

Всі форми первинних облікових документів, як типових, так і розроблених самостійно, складаються з дотриманням вимог, передбачених Законом України «Про бухгалтерський облік».

Основою організації первинного обліку в організаціях є затверджений головним бухгалтером графік документообігу. Під документообігом розуміють шлях, який проходять документи від моменту їх виписки до здачі на зберігання в архів. У графіку документообігу визначається коло осіб, відповідальних за оформлення документів, і вказується порядок, місце, час проходження документа з моменту складання до здачі в архів.

У плані інвентаризації визначають порядок, форми і терміни проведення планових та позапланових інвентаризацій.

Переглядів: 1750 | Додав: elismarv | Теги: Порядок, Умов, Первинний | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: