Форма входу

Пошук

Календар

«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 08.07.2025, 18:41
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Предмет бухгалтерського обліку

Головна » 2009 » Серпень » 19 » Інвентар та господарські речі та ін
Інвентар та господарські речі та ін
11:14

У самих підрозділах здійснюють лише первинну реєстрацію господарських операцій.

При децентралізації обліку обліковий апарат розосереджений по окремим виробничим підрозділам організації, де здійснюється синтетичний та аналітичний облік і складаються баланси і звітність заводів, цехів або відділів. Головна бухгалтерія в цьому випадку виробляє зведення цехових балансів і звітів, складає зведений баланс і звіти по організації, а також здійснює контроль за постановкою обліку в окремих частинах організації.

Практика показала, що централізація обліку забезпечує більш дієве керівництво і контроль з боку головного бухгалтера, дозволяє доцільніше розподілити працю між працівниками обліку, більш ефективно використовувати обчислювальні машини. Тому децентралізація обліку допускається лише в дуже великих організаціях. В основній же частині організацій застосовують централізовану систему бухгалтерського обліку.

У деяких організаціях застосовують часткову децентралізацію обліку, при якій у виробничих підрозділах, крім складання первинних документів, ведуть аналітичний облік за окремими синтетичними рахунками, здійснюють облік виробничих витрат, обчислюють фактичну собівартість виробів і т.п. Однак закінчений бухгалтерський облік у підрозділах не ведеться і баланс не складається.

Структура бухгалтерського апарату залежить в основному від умов організації і технології виробництва, обсягу облікової роботи і наявності технічних засобів обліку.

В даний час склалося три основних типи організації структури бухгалтерій: лінійна (ієрархічна), по вертикалі (лінійно-штабна) і комбінована (функціональна).

При лінійної організації всі працівники бухгалтерії підпорядковуються безпосередньо головному бухгалтеру. Така структура бухгалтерії застосовується для власних потреб підприємств з чисельністю апарату до 7-9 чоловік.

При організації апарату бухгалтерії по вертикалі створюються проміжні ланки управління (відділи, бюро, сектори, групи), очолювані старшими бухгалтерами. Розпорядження головного бухгалтера в цьому випадку передаються старшим бухгалтерам відповідних відділів, бюро, секторів, груп, які визначають конкретних виконавців і контролюють виконання робіт. Дана структура бухгалтерії застосовується в більшості середніх і частини великих організацій.

У середніх організаціях до складу бухгалтерії входять, як правило, такі групи (відділи, бюро, сектори): У цій же групі, як правило, ведеться облік основних засобів, малоцінних і швидкозношуваних предметів;

Крім того, до складу бухгалтерії входять групи (відділи) капітального будівництва та житлово-комунального господарства.

У великих організаціях крім перерахованих звичайно виділяють групи (відділи) обліку тари, обліку основних засобів, розрахункову групу, працівники якої ведуть облік грошових коштів і розрахунків з організаціями та особами, групу підготовки та машинної обробки інформації, зведено-аналітичну групу та ін

Загальна схема структури бухгалтерського апарату середніх і великих організацій представлена При комбінованої організації структури бухгалтерії в ній виділяються спеціальні структурні підрозділи (наприклад, по виробництвам), що виконують замкнутий цикл робіт. Права головного бухгалтера в цьому випадку передаються керівникам підрозділів бухгалтерій, які самостійно розпоряджаються в межах встановленої компетентності. Така форма організації апарату бухгалтерії застосовується в особливо великих організаціях та у виробничих об'єднаннях.

Важливим етапом розробки структури бухгалтерії є формування системи посад, що залежать від характеру, складу і обсягу облікових робіт на підприємстві.

Основним призначенням графіків облікових робіт є розподіл робіт між виконавцями, визначення часу виконання робіт, намічаються заходи з наукової організації праці рахункових працівників. Графіки бувають індивідуальні, структурні та зведені.

В індивідуальних графіках (календарних планах) вказується, які роботи повинні виконуватися кожним працівником і термін їх виконання.

Переглядів: 1498 | Додав: elismarv | Теги: Обліковий, Операцій, Синтетичний | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: