Форма входу

Пошук

Календар

«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 08.07.2025, 17:46
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Предмет бухгалтерського обліку

Головна » 2009 » Серпень » 20 » «Про бухгалтерський облік»
«Про бухгалтерський облік»
11:14

Графіком регламентується зайнятість працівника і всередині робочого дня, і на більш тривалі періоди (місяць, квартал і т.д.).

У структурних графіках зазначається, які роботи і в який термін повинні виконуватися окремими структурними частинами бухгалтерії або організації (розрахункової групою бухгалтерії, складом, цехом і т.п.).

У зведеному графіку вказуються терміни виконання окремих облікових робіт (складання звітності, проведення інвентаризації і т.п.) по організації в цілому. У ньому в узагальненому вигляді відбивається весь обліковий процес, і відповідальність за його виконання несе головний або старший бухгалтер організації. Графіки облікових робіт складаються у вигляді таблиць, причому в таблицях передбачаються відмітки про терміни виконання запланованих робіт.

Приклад складання графіка документообігу представлений в табл. 5.

Відповідно до Закону Російської Федерації «Про бухгалтерський облік» головний бухгалтер (бухгалтер за відсутності в штаті посади головного бухгалтера) призначається на посаду і звільняється з посади керівником організації.

Головний бухгалтер підпорядковується безпосередньо керівнику організації і несе відповідальність за формування облікової політики, ведення бухгалтерського обліку, своєчасне представлення повної і достовірної бухгалтерської звітності.

Головний бухгалтер забезпечує відповідність здійснюваних господарських операцій законодавству України, контроль за рухом майна й виконанням зобов'язань.

Вимоги головного бухгалтера щодо документального оформлення господарських операцій і представлення в бухгалтерію необхідних документів і відомостей обов'язкові для всіх працівників організації.

Без підпису головного бухгалтера грошові та розрахункові документи, фінансові і кредитні зобов'язання вважаються недійсними і не повинні прийматися до виконання.

З головним бухгалтером доцільно погоджувати призначення, звільнення і переміщення матеріально відповідальних осіб (касирів, завідуючих складами та ін.)

В організаціях з невеликою чисельністю працюючих і не мають у штаті касира його обов'язки можуть виконуватися головним бухгалтером або іншим працівником за письмовим розпорядженням керівника організації.

Головному бухгалтеру організації забороняється приймати до виконання й оформлення документи по операціях, які суперечать законодавству та порушують договірну і фінансову дисципліну. Про такі документи головний бухгалтер письмово повідомляє керівника організації. При отриманні від керівника письмового розпорядження про прийняття зазначених документів до обліку головний бухгалтер виконує його. Всю повноту відповідальності за незаконність зроблених операцій несе керівник організації.

За невиконання або несумлінне виконання своїх обов'язків головний (старший) бухгалтер несе відповідальність згідно з чинним законодавством.

Посадовий оклад головного бухгалтера встановлюється, як правило, на рівні окладу заступника керівника організації.

При звільненні головного бухгалтера проводиться здача справ новопризначеному головному бухгалтеру (а при відсутності останнього - працівнику, призначеному наказом керівника організації), в процесі якої проводиться перевірка стану бухгалтерського обліку та достовірності звітних даних із складанням відповідного акту, що затверджується керівником організації.

Інвентаризація - це перевірка майна і зобов'язань організації шляхом підрахунку, обміру, зважування. Вона є способом уточнення показників обліку і наступного контролю за збереженням майна організації.

Основними цілями інвентаризації є: виявлення фактичної наявності майна; зіставлення фактичної наявності майна з даними бухгалтерського обліку; перевірка повноти відображення в обліку зобов'язань.

Інвентаризації підлягають все майно організації незалежно від його місцезнаходження і всі види фінансових зобов'язань.

Крім того, інвентаризації підлягають виробничі запаси й інші види майна, що не належать організації, але значаться в бухгалтерському обліку (що знаходяться на відповідальному зберіганні, орендовані, отримані для переробки), а також майно, не враховане з яких-небудь причин.

Залежно від ступеня охоплення перевіркою майна і зобов'язань організації розрізняють повну та часткову інвентаризацію.

Повна інвентаризація охоплює всі без винятку види майна і фінансових зобов'язань організації.

Часткова інвентаризація охоплює один або декілька видів майна і зобов'язань, наприклад тільки грошові кошти, матеріали тощо

Інвентаризації можуть бути плановими, які проводять в заздалегідь встановлений термін, і раптовими, які проводять, щоб встановити наявність цінностей, несподівано для матеріально відповідальної особи.

Переглядів: 2753 | Додав: elismarv | Теги: Складання, Строк, Які | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 1
1 rere  
0
5756

Ім`я *:
Email *:
Код *: