Форма входу

Пошук

Календар

«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 08.07.2025, 17:55
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Предмет бухгалтерського обліку

Головна » 2009 » Серпень » 23 » Порушення рівності свідчить про помилку в обліку
Порушення рівності свідчить про помилку в обліку
11:14

У кінці робочого дня (або після закінчення зважуванню) дані цих відомостей звіряє і вивірений підсумок вносять в опис. Акти обмірів, технічні розрахунки та відомості схилом додаються до опису.

На кожній сторінці опису вказують прописом число порядкових номерів матеріальних цінностей і загальний підсумок кількості в натуральних показниках, записаних на даній сторінці, незалежно від того, в яких одиницях виміру (штуках, кілограмах, метрах і т.д.) ці цінності показані.

Виправлення помилок здійснюється в усіх примірниках описів шляхом закреслення неправильних записів і проставлення над закресленими правильних записів. Виправлення повинні бути обумовлені та підписані всіма членами інвентаризаційної комісії і матеріально відповідальними особами.

На останній сторінці опису незаповнені рядки прокреслюються і повинна бути зроблена відмітка про перевірку цін, Таксировка і підрахунку підсумків за підписами осіб, що проводили цю перевірку.

При перевірці фактичної наявності майна у випадку зміни матеріально відповідальних осіб прийняв майно розписується в описі в одержанні, а той, хто здав - в здачі цього майна.

На майно, що знаходиться на відповідальному зберіганні, орендоване або отримане для переробки, складаються окремі описи.

Якщо інвентаризація майна проводиться протягом декількох днів, то приміщення, де зберігаються матеріальні цінності, при догляді інвентаризаційної комісії повинні бути опечатані. Під час перерв у роботі інвентаризаційних комісій (в обідню перерву, в нічний час, з інших причин) описи повинні зберігатися у ящику (шафі, сейфі) у закритому приміщенні, де проводиться інвентаризація.

У тих випадках, коли матеріально відповідальні особи виявлять після інвентаризації помилки в описах, вони повинні негайно (до відкриття складу, комори, секції тощо) заявити про це голові інвентаризаційної комісії. Інвентаризаційна комісія здійснює перевірку зазначених фактів та в разі їх підтвердження проводить виправлення виявлених помилок у встановленому порядку.

Для оформлення інвентаризації необхідно застосовувати форми первинної облікової документації, представлені в додатках № 6-19 до Методичних вказівок по інвентаризації майна і фінансових зобов'язань, або форми, розроблені міністерствами, відомствами.

Після закінчення інвентаризації можуть проводитися контрольні перевірки правильності її проведення. Їх слід проводити за участю членів інвентаризаційних комісій і матеріально відповідальних осіб обов'язково до відкриття складу, комори, секції тощо, де проводилася інвентаризація.

Результати контрольних перевірок правильності проведення інвентаризації оформляються актом (Додаток № 3 до Методичних вказівок) та реєструються у книзі обліку контрольних перевірок правильності проведення інвентаризації (Додаток № 4 до Методичних вказівок).

У міжінвентаризаційний період в організаціях з великою номенклатурою цінностей можуть проводитися вибіркові інвентаризації матеріальних цінностей у місцях їх зберігання та переробки.

Контрольні перевірки правильності проведення інвентаризацій і вибіркові інвентаризації, які проводяться в міжінвентаризаційний період, здійснюються інвентаризаційними комісіями за розпорядженням керівника організації.

На пошкоджені або зіпсовані цінності складають акти, в яких вказують характер і ступінь псування, її причини, осіб, винних у псуванні цінностей.

Переглядів: 1676 | Додав: elismarv | Теги: Вивірений, Технічні, Загальний | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: