Форма входу

Пошук

Календар

«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вівторок, 08.07.2025, 17:51
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Предмет бухгалтерського обліку

Головна » 2009 » Серпень » 24 » «Про бухгалтерський облік»
«Про бухгалтерський облік»
11:14

Результати інвентаризації грошових коштів і цінних паперів оформляють актом без їх запису в інвентаризаційного опису.

Оформлені інвентаризаційні описи і акти здають в бухгалтерію, де їх перевіряють, потім порівнюють фактичну наявність коштів з даними бухгалтерського обліку. Результати порівняння записують у слічітельную відомість. У ній вказують фактичну наявність коштів за даними інвентаризації (кількість і сума), наявність коштів за даними обліку і результати порівняння - надлишок або недостача. У слічітельной відомості цінності записують із зазначенням кількості та суми за групами, видами і сортами відповідно до класифікації, прийнятої в обліку. У слічітельную відомість записують тільки ті цінності, за якими виявлені надлишки або нестачі, а інші показують у відомості загальною сумою.

Суми надлишків і недостач товарно-матеріальних цінностей у слічітельних відомостях вказуються у відповідності з їх оцінкою в бухгалтерському обліку. Для оформлення результатів інвентаризації можуть застосовуватися єдині регістри, в яких об'єднані показники інвентаризаційних описів і слічітельних відомостей.

На цінності, які не належать організації, але значаться в бухгалтерському обліку (що знаходяться на відповідальному зберіганні, орендовані, отримані для переробки), складаються окремі слічітельние відомості.

Інвентаризаційна комісія зобов'язана виявити причини недостач або надлишків, виявлених під час інвентаризації. Висновки, пропозиції і рішення комісії оформляються протоколом, затвердженим керівником підприємства. Після затвердження результати інвентаризації відображаються в обліку.

Виявлені при інвентаризації розбіжності між фактичною наявністю майна і даними бухгалтерського обліку відображаються на рахунках бухгалтерського обліку в наступному порядку: Якщо винні особи не встановлені або суд відмовив у стягненні збитків з них, то збитки від нестачі майна і його псування списуються на фінансові результати в комерційної організації або збільшення витрат у некомерційної організації.

Особливості регулювання бухгалтерського обліку в Росії відображені Основним нормативним документом, що регулює бухгалтерський облік в Росії, є Федеральний закон № 129-ФЗ «Про бухгалтерський облік», затверджений Президентом Російської Федерації 21.11.96 р.

Закон встановлює єдині правові методологічні основи бухгалтерського обліку і звітності на території Росії для всіх організацій, що є юридичними особами, визначає сутність бухгалтерського обліку та його завдання, основні поняття, що використовуються в обліку, порядок регулювання, організації і ведення бухгалтерського обліку і подання бухгалтерської звітності, а також взаємовідносини з цих питань організацій з внутрішніми і зовнішніми споживачами інформації, включаючи органи державного управління.

Відповідно до Закону загальне методологічне керівництво бухгалтерським обліком в Росії здійснює Уряд Російської Федерації.

Органи, яким федеральними законами надане право регулювання бухгалтерського обліку (Міністерство фінансів Російської Федерації, Центральний банк Російської Федерації, інші відомства), керуючись законодавством України, розробляють і затверджують у межах своєї компетенції обов'язкові для виконання усіма організаціями на території Російської Федерації: Нормативні акти і методичні вказівки з бухгалтерського обліку, що видаються органами, яким федеральними законами надане право регулювання бухгалтерського обліку, не повинні суперечити нормативним актам і методичних вказівок Міністерства фінансів Російської Федерації.

При розробці нормативних актів Мінфін Росії здійснює тісну взаємодію із зацікавленими відомствами через Методологічна рада з бухгалтерського обліку та звітності.

Основними завданнями Методологічної ради є розробка Концепції розвитку бухгалтерського обліку і звітності, проектів вітчизняних бухгалтерських стандартів (положень) та методичних рекомендацій, сприяння впровадженню зазначених нормативних документів у облікову практику, узагальнення досвіду їх застосування, розробка рекомендацій щодо їх подальшого вдосконалення, а також щодо поліпшення бухгалтерського освіти.

Методологічна рада формується з представників державних органів, академічних та навчальних інститутів, комерційних структур, бухгалтерських громадських організацій (Асоціація бухгалтерів і аудиторів Росії та країн Співдружності).

У регулюванні бухгалтерського обліку і звітності в Росії важлива роль відводиться Державній Думі, що розробляє і приймає законодавчі акти з бухгалтерського обліку.

Переглядів: 2488 | Додав: elismarv | Теги: Наявність, Відомість, Надлишок | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: